SATNICA

Telekomunikacionog foruma TELFOR 2000

Utorak 21.11.2000. 

8.30-10.30
Registracija
Registracioni pult
10.30-12.00
Svečano otvaranje
SALA 1
12.15-13.15
Koktel dobrodošlice
Biznis klub
 
Sala 1/0
Sala 1/A
Sala 1/B
Sala 3/0
13.30-15.30
MOTOROLA
Sekcija OT/1

Radovi 8.1-8.4

Sekcija TM/1

Radovi 2.1-2.6

Sekcija SPS/1

Radovi 5.1-5.7

16.00-18.00
IEEE
Sekcija OT/2

Radovi 8.5-8.9

Sekcija TM/2

Radovi 2.7-2.12

Sekcija SPS/2

Radovi 5.8-5.13

18.30-20.30
ALCATEL

Pupin

Sekcija PEL/1

Radovi 9.1-9.5

Sekcija TM/3

Radovi 2.13-2.18

 

Sreda 22.11.2000.

 
Sala 1/0
Sala 1/A
Sala 1/B
Sala 3/0
8.30-10.30
CISCO

MDS

Sekcija PEL/2

Radovi 9.6-9.9

Sekcija KO

Radovi 3.1-3.5

 
11.00-13.00
SIEMENS

VFTEL

Sekcija RK/1

Radovi 4.0-4.5

Sekcija RT

Sekcija 6.1-6.7

Sekcija PU

Radovi 1.1-1.7

13.30-15.30
Nove knjige
Sekcija RK/2

Radovi 4.6-4.9

Sekcija OS/1

Radovi 7.1-7.6

Studenti S/1

Radovi 10.1-10.5

16.00-18.00
Okrugli sto

Sistemi 3G

Sekcija RK/3

Radovi 4.10-4.14

Sekcija OS/2

Radovi 7.7-7.11

Studenti S/2

Radovi 10.6-10.11

18.30-20.30
BreezeCom

Telefonija

Okrugli sto

Telemedicina

Sekcija OS/3

Radovi 7.12-7.16

Studenti S/3

Radovi 10.12-10.16

Sekcija 1 Politika i usluge u telekomunikacijama (PU)

Sekcija 2 Telekomunikacione mreže (TM)

Sekcija 3 Komutacioni sistemi (KO)

Sekcija 4 Radio-komunikacije (RK)

Sekcija 5 Sistemi prenosa signala (SPS)

Sekcija 6Računarske telekomunikacije (RT)

Sekcija 7 Obrada signala (OS)

Sekcija 8Optičke telekomunikacije (OT)

Sekcija 9 Primenjena elektromagnetika i elektronika (PEL)

Sekcija 10 Studentski radovi (S)
 
 

PROGRAM

Telekomunikacionog foruma TELFOR 2000

SVEČANO OTVARANJE- Opening Ceremony

Utorak 21.11.2000. godine, 10.30 časova

Tuesday, 21 November, 2000, 10.30h

Sava Centar, Sala 1

The Sava Centre, Hall 1

Radno predsedništvo - Chairmanship

Prof. dr Ilija Stojanović

Prof. dr Đorđe Paunović

Dipl. inž. Kosta Mitrović

Dipl. inž. Vlada Mladenović

PLENARNA SEDNICA - Plenary Session

Uvodna reč - Introduction

Predsednik Programskog odbora

Chairman of the Programme Committee

Prof. dr Ilija Stojanović
 
 

Pozdravna reč - Wellcome Message
 
 

Program TELFOR-a – TELFOR Programme

Predsednik Organizacionog odbora

Chairman of the Steering Committee

Prof. dr Đorđe Paunović
 
 

Dodela priznanja - Recognitions
 
 

Izlaganje po pozivu – Invited presentation

Berislav Todorović, Mr Nenad Krajnović

"INTERNET - SADAŠNJOST I BUDUĆNOST"

"INTERNET – PRESENT AND FUTURE"
 
 

Koktel dobrodošlice – Wellcome Reception
 
 
 
 
 
 
 

POSEBNE SEKCIJE –Special Sections 

Utorak, 21.11.2000., 13:30 časova, sala 1/0:MOTOROLA

"New Opportunities and Trends in the Telecom Market"

"TETRA Digital Trunking – Present and Future"

Utorak, 21.11.2000., 16:00 časova, sala 1/0: IEEE

Prof.Dr Đorđe Paunović, Chairman, Yugoslavia Section IEEE

"IEEE – najstarije svetsko profesionalno udruženje elektroinženjera"

GOSTI - GUESTS

Prof.Dr Kurt Richter, Vice-Chairman for Technical Activities, Region 8 IEEE

Prof.Dr Baldomir Zajc, Conference Coordinator, Region 8 IEEE

Dr Jacob Baal-Schem, Commmunications Chapter Coordinator, Region 8 IEEE 

Prof.Dr Philip Constantinou, Vice-Chairman, Greece Section IEEE
 
 

Utorak, 21.11.2000., 18:30 časova, sala 1/0: ALCATEL Pupin

"Carrier Internetworking Solutions"

Sreda, 22.11.2000., 8:30 časova, sala 1/0: CISCO-MDS

"Value Aded Services Based on IP Enable Architecture" 

Sreda, 22.11.2000., 11:00 časova, sala 1/0: SIEMENS-VFTEL

"New Transmission Technologies"

"Next Generation Networks" 

Sreda, 22.11.2000., 13:30 časova, sala 1/0: NEW BOOKS

K. R. Rao, Zoran S. Bojković: “Packet Video Communications over ATM Networks”

Miroslav D. Lutovac, Dejan V. Tošić, Brian L. Evans: “Filter Design for Signal processing Using MATLAB and Mathematica”

Dušan Drajić: “Uvod u teoriju informacija i kodovanje"

Tomislav Čabarkapa: "Englesko-srpski rečnik-priručnik:

Optički prenos i optičke mreže u telekomunikacijama i CATV"

Sreda, 22.11.2000., 16:00 časova, sala 1/0

Round Table: Mobilni telekomunikacioni sistemi treće generacije – 3G Systems

Introductions: Prof.dr Miroslav Dukić (ETF Bgd), Ake Bloberg (Ericsson) 

Sreda, 22.11.2000., 18:30 časova, sala 1/0: BREEZECOM-TELEFONIJA

"Wireless Access Systems" 

Sreda, 22.11.2000., 18:30 časova, sala 1/A

Round Table: TELEMEDICINA - TELEMEDICINE

Introductions: Prof.dr Srđan Stanković (ETF Bgd), Dr Nikola Bogunović (SZZUZ) i 

Dr Željko Pavlović (VMA) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PREZENTACIJE I RADOVI PO POZIVU

INVITED PRESENTATIONS AND PAPERS

IEEE Dr Jacob Baal-Schem: WHAT WILL BE? TECHNOLOGY IN OUR DAILY LIFE (Invited presentation)

IEEE Prof. dr Kurt Richter: AN EDUCATIONAL TOOL FOR 2D VISUALISATION OF ELECTROMAGNETIC FIELDS (Invited presentation) 

IEEE Prof. dr Baldomir Zajc, Andrej Trost: RAPID PROTOTYPING TECHNOLOGY IN DIGITAL CIRCUIT DESIGN EDUCATION (Invited paper) 

      1.1 Cvetković M., Hinić M.: FIZIBILITI STUDIJE I RAZVOJ TELEKOMUNIKACIJA U SRBIJI (Rad po pozivu)
      2.1 Krstić Vladimir, Mirjana Stojanović: DIGITAL SUBSCRIBER LINE TECHNOLOGY: NETWORK ARCHITECTURE, DEPLOYMENT PROBLEMS AND TECHNICAL SOLUTIONS (Invited paper)

      2.2 Petrović R. Zoran, Milan Lj. Janković, Miroslav L. Dukić: CROSSTALK NOISE AND INTERFERENCE NOISE IN xDSL TELECOMMUNICATION SYSTEMS (Invited paper)

      2.7 Kovačević Đ. Dragan: SOME TECHNOLOGICAL AND CONCEPTUAL ASPECTS OF THE FUTURE NET (Invited paper)
      4.0 Krstić Dragiša: RAZVOJ ARHITEKTURE RADIODIFUZNIH I RADIOKOMUNIKA-CIONIIH PRIMOPREDAJNIKA (Rad po pozivu)

      4.1 Prof.dr Philip Constantinou: DESIGN AND DEVELOPMENT OF A VECTOR CHANNEL SOUNDER FOR UMTS (Invited presentation)

      4.10 Vučić Desimir, Milorad Obradović, Miroslav Dukić, Ljiljana Milić: STOHASTIČKA CIKLIČNA SPEKTRALNA ANALIZA DIGITALNO MODULISANIH SIGNALA (Rad po pozivu)
      7.1 Mijić Miomir: AKUSTIKA PRAVOSLAVNIH CRKAVA – SINTEZA OBJEKTIVNOG I SUBJEKTIVNOG U AKUSTIČKIM KOMUNIKACIJAMA (Rad po pozivu)

      7.2 Delić Vlado, Vladimir Milošević: PREPOZNAVNAJE I SINTEZA GOVORA NA SRPSKOM JEZIKU – STANJE ISTRAŽIVANJA I MOGUĆNOSTI PRIMENE (Rad po pozivu)

      7.7 Hribšek F. Marija: ELEMENTI SA POVRŠINSKIM AKUSTIČNIM TALASOM U TELEKOMUNIKACIJAMA (Rad po pozivu)
      7.12 Milosavljević Milan: O GENERALIZACIONIM SVOJSTVIMA NEURONSKIH MREŽA (Rad po pozivu)
      8.1 Milošević Đorđe: OPTICAL TRANSMISSION NETWORK UPGRADE USING WDM (Invited paper)
      9.1 Jokanović B., Trifunović V., Perić M.: MICROWAVE MIXERS FOR A NEW GENERATION OF WIRELESS SYSTEMS (Invited paper)

 
 
 
 
 
 
 
 

PROGRAM

PROGRAMME
 
 
 
 
 

SEKCIJA 1: Politika i USLUGE U telekomunikacijaMA (PU)

POLICY, REFORMS AND ECONOMY OF TELECOMMUNICATIONS (PRE)

Sreda, 22.11.2000. godine u 11.00 - sala 3/0


 

Predsedavajući: dipl. inž. PANTO UROŠEVIĆ

    1. Cvetković M., Hinić M.: FIZIBILITI STUDIJE I RAZVOJ TELEKOMUNIKACIJA U SRBIJI (Rad po pozivu)
    2. Gajica Jovanka: MOGUĆNOSTI ELEKTROPRIVREDE ZA UČEŠĆE NA TELEKOMUNIKACIONOM TRŽIŠTU
    3. Arsekić-Kraković M. and Pavlović V.: ELEMENTS OF FRAUD MANAGEMENT STRATEGY
    4. Drobnjak Vladan, Aleksandar Drobnjak: JEDNO REŠENJE VOĐENJA ELEKTRONSKE EVIDENCIJE PROPISA IZ OBLASTI TELEKOMUNIKACIJA NA INTERNETU U "TELEFONKABL" a.d. BEOGRAD 
    5. Pelagić Srđan: PRENOS INFORMACIJA U POSLOVNIM SISTEMIMA: ZAKUPLJENI ILI SOPSTVENI KAPACITETI VEZA 
    6. Obrenović Željko, Dušan Radović: WEB ZASNOVANO REŠENJE ZA PRIKUPLJANJE, ANALIZU I PRIKAZ METEOROLOŠKIH PODATAKA 
    7. Trninić D.: CRMtelecom - INTERNET REŠENJE ZA UPRAVLJANJE ODNOSIMA SA KORISNICIMA TELEFONSKIH USLUGA 


nazad                    




SEKCIJA 2: Telekomunikacione mreže (TM)

TELECOMMUNICATIONS NETWORKS (TN)

Utorak, 21.11.2000. u 13.30 - sala 1/B


 

Predsedavajući: Prof. dr ZORAN R. PETROVIĆ

    1. Krstić Vladimir, Mirjana Stojanović: DIGITAL SUBSCRIBER LINE TECHNOLOGY: NETWORK ARCHITECTURE, DEPLOYMENT PROBLEMS AND TECHNICAL SOLUTIONS (Rad po pozivu)
    2. Petrović R. Zoran, Milan Lj. Janković, Miroslav L. Dukić: CROSSTALK NOISE AND INTERFERENCE NOISE IN xDSL TELECOMMUNICATION SYSTEMS (Rad po pozivu)
    3. Vukotić Darko, Slobodanka Đenić: REALIZACIJA PC APLIKACIJE ZA NADZOR I UPRAVLJANJE HDSL MODEMOM PP-HTU-2 
    4. Miljković Dejan, Krsmanović Duško, Petrović Grozdan: KORISNIČKI DSL STEPEN DIGITALNE TELEFONSKE CENTRALE DKTS-20
    5. Sajić Milivoje: JEDAN NAČIN ZA REŠENJE PROBLEMA DVOJNIKA 
    6. Bogić Zoran: PRIKAZ WLL SISTEMA ZA PODRUČJE KOPAONIKA I ISKUSTAVA STEČENIH TOKOM EKSPLOATACIJE 

    7. nazad                    



       
       

      Utorak, 21.11.2000. u 16.00 - sala 1/B


       

      Predsedavajući: Prof. dr VLADANKA AĆIMOVIĆ-RASPOPOVIĆ

    8. Kovačević Đ. Dragan: SOME TECHNOLOGICAL AND CONCEPTUAL ASPECTS OF THE FUTURE NET (Rad po pozivu)
    9. Reljin Irini, Milorad Stanojević, Branimir Reljin: ANALIZA VREMENA ČEKANJA U ATM MULTIPLEKSERU
    10. Zeljković Nada, Mirjana Stojanović, Zoran Petrović: SIMULACIONA ANALIZA KONTROLE SAOBRAĆAJA U MEĐUSOBNOM RADU FR I ATM MREŽA 
    11. Kostić-Ljubisavljević Aleksandra, Vladanka Aćimović-Raspopović, Miodrag Bakmaz: SEKVENCIJALNO DINAMIČKO RUTIRANJE: POREĐENJE NEKIH METODA 
    12. Tasić Aleksandra, Vladanka Aćimović-Raspopović, Slobodan Lazović: IMPLEMENTATION OF SECOND SHORTEST PATH ALGORITHM IN QUALITY OF SERVICES-BASED ROUTING METHOD
    13. Gardašević G.: OCJENA ALGORITAMA ZA SINHRONIZACIJU U MULTIMEDIJALNIM SISTEMIMA NA BAZI QoS PARAMETARA

    14.  

       

      nazad                    



       
       

      Utorak, 21.11.2000. u 18.30 - sala 1/B


       

      Predsedavajući: Prof. dr ZORAN BOJKOVIĆ

    15. Milovanović Dragorad, Zoran Bojković, Miomir Mihailović, Petar Pavasović: UPRAVLJANJE KVALITETOM SERVISA U DIGITALNOJ TELEVIZIJI 
    16. Savić M.: MULTIMEDIA PREKO ŠIROKOPOJASNIH SATELITSKIH SISTEMA 
    17. Jeveričić Branko, Dejan Pavlović, Vladimir Petričević, Jasna Stefanović: ANALIZA IEEE 802.14 MAC PROTOKOLA ZA POTREBE KDS-A 
    18. Đurić Aleksandar, Vladimir Vasić: PRIMER FAZNE REALIZACIJE INTERAKTIVNE KABLOVSKE MREŽE 
    19. Ilić Snežana, Žarko Kruševac: KABLOVSKA TELEFONIJA U OKVIRU DVOSMERNE ŠIROKOPOJASNE HFC VIŠESERVISNE MREŽE
    20. Ražnatović Tatjana: STANDARDI U HFC MREŽAMA

nazad                    




SEKCIJA 3: KOMUTACIONI SISTEMI (KO)

SWITCHING (SW)

Sreda, 22.11.2000. u 8.30 - sala 1/B


 

Predsedavajući: Mr Tomislav Šuh

    1. Pešić S., R. Ramović, N. Danojlić: MODELOVANJE PARAMETARA POUZDANOSTI SIEMENS-ovog EWDS-a 
    2. Danojlić N., R. Ramović, S. Pešić: OPTIMIZACIJA RASPOLOŽIVOSTI SIEMENS-ovog EWDS-a 
    3. Mijatović Vladimir, Savković Milan: MERENJE SAOBRAĆAJA U CENTRALI EWSD APLIKACIJA KORORPOD-TGRP 
    4. Bašičević Ilija, Miroslav Popović, Vladimir Kovačević: AN AUTOMATIC CALL DISTRIBUTOR SOFTWARE CONCEPT 
    5. Mutabd`ija Zoran, Zoran Vitasović, Nenad Mandić: SISTEM ZA PROTIVPROVALNU I PROTIVPOŽARNU ZAŠTITU, MERENJE, DIJAGNOSTIKU I UPRAVLJANJE NA UDALJENIM TELEKOMUNICAONIM OBJEKTIMA


nazad                    



SEKCIJA 4: RADIO-KOMUNIKACIJE (RK)

RADIO COMMUNICATIONS (RC)

Sreda, 22.11.2000. u 11.00 - sala 1/A


 

Predsedavajući: Mr ALEKSANDAR NEŠKOVIĆ

    1. Constantinou Philip: DESIGN AND DEVELOPMENT OF A VECTOR CHANNEL SOUNDER FOR UMTS (Invited presentation)
    2. Popescu I., Nafornita I., Constantinou P., Kanatas A., Moraitis N.: PREDICTION OF OUTDOOR PROPAGATION PATH LOSS WITH NEURAL NETWORKS 
    3. Mileusnić M., D. Tesla, N. Remenski, B. Pavić, A. Toth: GSM TEST PREDAJNIK TGSM-20W
    4. Živanović Gordana, Aleksandar Nešković, Nataša Nešković, Đorđe Paunović: OBRADA I GRAFIČKI PRIKAZ REZULTATA DOBIJENIH MERENJEM NIVOA SIGNALA U GSM MREŽI 
    5. Mirjana Simić, Rastko Živanović, Aleksandar Nešković: SISTEM ZA AUTOMATSKO MERENJE NIVOA ELEKTRIČNOG POLJA UZ PRIMENU GPS LOKACIJE 
    6. Živanović Rastko, Mirjana Simić, Aleksandar Nešković, Đorđe Paunović: AUTOMATSKI SISTEM ZA MERENJE NIVOA GSM SIGNALA UZ KORIŠĆENJE GPS LOKALIZACIJE 

    7.  

       

      nazad                    



       
       

      Sreda, 22.11.2000. u 13.30 - sala 1/A


       

      Predsedavajući: Dr PREDRAG PETROVIĆ

    8. Krstić Dragiša: RAZVOJ ARHITEKTURE RADIODIFUZNIH I RADIOKOMUNIKA-CIONIIH PRIMOPREDAJNIKA (Rad po pozivu)
    9. Radosavljević Vojislav, Ivana Samardžić, Irini Reljin: SATELLITE TV TRANSMISSION SYSTEM – SOLUTION IN REAL ENVIRONMENT 
    10. Pandžić L., Kostić S.: GPS SIGNALI: OMETANJE I ZAŠTITA OD OMETANJA 
    11. Janković Milan, Borislav Odadžić: NEW NETWORK AND SERVICE CAPABILITIES USING SOFTWARE DEFINED RADIO TECHNOLOGY

    12.  

       

      nazad                    



       
       

      Sreda, 22.11.2000. u 16.00 - sala 1/A


       

      Predsedavajući: Dr MILAN ŠUNJEVARIĆ

    13. Vučić Desimir, Milorad Obradović, Miroslav Dukić, Ljiljana Milić: STOHASTIČKA CIKLIČNA SPEKTRALNA ANALIZA DIGITALNO MODULISANIH SIGNALA (Rad po pozivu)
    14. Pokrajac Ivan, Milan Šunjevarić, Bojan Zrnić, Dejan Bačević: ANALIZA RAZLIČITIH MODELA KANALA U MOBILNIM KOMUNIKACIJAMA 
    15. Simić Nenad, Nenad Marić, Branko Kovačević: USMERENA RADIO-VEZA U TEHNICI PROŠIRENOG SPEKTRA SA FREKVENCIJSKIM SKAKANJEM 
    16. Simić Nenad, Nenad Marić, Ljubomir Zelenbaba: RADIO VEZE SA PROŠIRENIM SPEKTROM U PRISTUPNIM MREŽAMA
    17. Abdlla Abdljalell, Branko Kovačević: RADAR DETECTION OF K-DISTRIBUTED CLUTTER 
    18. Simić Jasmina: ANALIZA MOGUĆOSTI PRIMENE OFDM SISTEMA U BEŽIČNIM VIŠEKORISNIČKIM SISTEMIMA


nazad                    



SEKCIJA 5: SISTEMI PRENOSA SIGNALA (SPS)

COMMUNICATIONS SYSTEMS (CS)

Utorak, 21.11.2000. u 13.30 - sala 3/0


 

Predsedavajući: Prof. dr ZORICA NIKOLIĆ

    1. Dimitrijević Bojan, Nenad Milošević, Zorica Nikolić: ANALIZA PERFORMANSI DSSS/QPSK SISTEMA KOJI U PRIJEMNIKU KORISTI ySTRUKTURU U PRISUSTVU PSK SMETNJE
    2. Nikolić Zorica, Milošević Nenad, Bojan Dimitrijević: UTICAJ KOLA ZA IDENTIFIKACIJU FEDINGA NA PERFORMANSE QPSK SISTEMA
    3. Arsić Ivana, Veljko Stanković, Khaled Shawky, Zorica Nikolić: DUAL DIVERSITY RECEPTION OF FH/BFSK SIGNAL
    4. Stanković Veljko, Dušan Drajić, Bojan Dimitrijević: PERFORMANSE VIŠEĆELIJSKOG FH/MFSK SISTEMA 
    5. Vujić Dejan, Miroslav L. Dukić: ANALIZA SPOLJNE INTERFERENCIJE U SSDS-CDMA WLL SISTEMU 
    6. Milošević Nenad, Ivana Arsić: OUTAGE PROBABILITY ANALYSIS IN MOBILE RADIO SYSTEMS
    7. Kocić Z., Ristanović I.: SINHRONIZACIJA KOMUNIKACIJE MOBILNIH UREĐAJA ZA ZAŠTITU GOVORNIH INFORMACIJA

    8.  

       
       

      nazad                    



       

      Utorak, 21.11.2000. u 16.00 - sala 3/0


       

      Predsedavajući: Prof. dr IVO KOSTIĆ

    9. Kostić M. Ivo: O STATISTICI OFDM SIGNALA
    10. Vučković Pjer, Miroslav L. Dukić: OFDM AS A POSSIBLE MODULATION TECHNIQUE FOR POWER LINE COMMUNICATIONS
    11. Šenk Vojin, Miroslav Despotović, Nenad Lasković: TC BIFAST - ALGORITAM ZA ODREĐIVANJE SPEKTRA RASTOJANJA TRELIS KODOVA
    12. Mileusnić M.: DIGITALNI GMSK MODULATOR/MF KONVERTOR, 
    13. Stanković Nenad, Zoran R. Petrović, Dejan Lisinac: KARAKTERISANJE MODEMA VELIKIH PROTOKA MERENJEM NA VEŠTAČKOM VODU
    14. Simić K. Radoslav, Goran Peruničić: CONTIGUOUS AND VIRTUAL CONCATENATION


nazad                    



SEKCIJA 6: RAČUNARSKE TELEKOMUNIKACIJE (RT)

COMPUTER COMMUNICATIONS (CC)

Sreda, 22.11.2000. u 11.00 - sala 1/B


 

Predsedavajući: Mr NENAD KRAJNOVIĆ

  1. Krajnović Nenad: NEKE KARAKTERISTIKE WEB SAOBRAĆAJA
  2. Kovačević Ferdinand: ONE APPROACH TO VoIP GATEWAY REALIZATION
  3. Dimitrijević D.: MODELLING TELEPHONE ACCESS TO INTERNET SERVICE PROVIDERS
  4. Petkov Dejan: IZBOR OPTIMALNOG MEHANIZMA PREVOĐENJA ADRESA KOD KOMUTACIJE GIGABITNOG ETERNETA
  5. Petkov Dejan, Marija Savović: DEFINISANJE KAPACITETA I ORGANIZACIJE PRISTUPA BAFERU KOD ETERNET KOMUTACIJE SA ZAJEDNIČKOM MEMORIJOM
  6. Petrović Predrag: MOGUĆE SOFTVERSKO REŠENJE ZA ZAŠTITU PODATAKA PRIMENOM RC5 BLOK ŠIFRE
  7. Kovačević Miloš: EUKLID - APLIKACIJA ZA PRIPREMU I POLAGANJE ISPITA U AKADEMSKOM INTRANET OKRUŽENJU


nazad                    



SEKCIJA 7: OBRADA SIGNALA

SIGNAL PROCESSING (SP)

Sreda, 22.11.2000. u 13.30 - sala 1/B


 

Predsedavajući: Prof. dr MILORAD OBRADOVIĆ

    1. Mijić Miomir: AKUSTIKA PRAVOSLAVNIH CRKAVA – SINTEZA OBJEKTIVNOG I SUBJEKTIVNOG U AKUSTIČKIM KOMUNIKACIJAMA (Rad po pozivu)
    2. Delić Vlado, Vladimir Milošević: PREPOZNAVNAJE I SINTEZA GOVORA NA SRPSKOM JEZIKU – STANJE ISTRAŽIVANJA I MOGUĆNOSTI PRIMENE (Rad po pozivu)
    3. Đapić Relja, Igor Radujkov, Vojin Šenk: REALIZATION OF A PERMUTATION SPEECH SCRAMBLER IN FREQUENCY DOMAIN USING DSP TMS320C50 
    4. Jovanović Slađana, Milan D. Savić: JEDNA REALIZACIJA ALGORITMA ZA FORMANTNU SINTEZU PO PEAK-PEAKING METODI 
    5. Antešević S., Jovičić T.S.: EFEKTI PERCEPTIVNE RESTAURACIJE FONEMA NA RAZUMLJIVOST GOVORA 
    6. Obradović Milorad, Mirko Obradović, Tomislav Nikolić: ESTIMATION OF VOICE TRANSMISSION DELAY IN TETRA SYSTEM 

    7.  

       

      nazad                    



       
       

      Sreda, 22.11.2000. u 16.00 - sala 1/B

      Predsedavajući: dr MIROSLAV LUTOVAC

    8. Hribšek F. Marija: ELEMENTI SA POVRŠINSKIM AKUSTIČNIM TALASOM U TELEKOMUNIKACIJAMA (Rad po pozivu)
    9. Babić Đorđe, Jussi Vesma, Markku Renfors: BLOCK-BASED METHODS FOR SAMPLING RATE ALTERATION FOR ARBITRARY RATIO 
    10. Stanić Ivan, Zejak J. Aleksa: DIREKTNA DIGITALNA SINTEZA SIGNALA VIŠESTRUKOG NOSIOCA PRIMENOM DIGITALNOG PROCESORA SIGNALA 
    11. Lutovac Miroslav, Ljiljana Milić: HALF-BAND IIR FILTER DESIGN USING MATLAB 
    12. Milić Ljiljana, Miroslav Lutovac, Dijana Ilišević: CHARACTERISTICS OF TWO-CHANNEL IIR QMF BANKS

    13.  

       

      nazad                    



       
       

      Sreda, 22.11.2000. u 18.30 - sala 1/B

      Predsedavajući: Prof. dr MIODRAG POPOVIĆ

    14. Milosavljević Milan: O GENERALIZACIONIM SVOJSTVIMA NEURONSKIH MREŽA (Rad po pozivu)
    15. Radonja J. Pero: UTICAJ VELIČINE GREŠAKA KOD IZMERENIH PODATAKA NA EFIKASNOST 
    16. Hinić P., A. Zagorac: APPLICATION OF THE POLYNOMIAL MODELING: DETERMINING TRAJECTORY, VELOCITY AND ACCELERATION OF A MOVING OBJECT 
    17. Andrić S. Milenko, Bojan M. Zrnić, Aleksa J. Zejak: UTICAJ VEJBULOVOG KLATERA NA ODZIV RADARSKOG KOMPRESIVNOG FILTERA 
    18. Eluheshi Adel, Miroslav Mataušek, Jovan Zatkalik: MODELING OF RADAR ALTIMETER AS THE MAIN SENSOR OF A HIGH PERFORMANCE HEIGHT CONTROL OF SEA SKIMMING MISSILE FLYING JUST OVER A ROGUH SEA 


nazad                    



SEKCIJA 8: OPTIČKE TELEKOMUNIKACIJE (OT)

OPTICAL COMMUNICATIONS (OC)

Utorak, 21.11.2000. u 13.30 - sala 1/A


 

Predsedavajući: Prof. dr ALEKSANDAR MARINČIĆ

    1. Milošević Đorđe: OPTICAL TRANSMISSION NETWORK UPGRADE USING WDM (Rad po pozivu)
    2. Marinčić Aleksandar: CIRCUIT FOR PRECISE POSITIONING OF FREE-SPACE LASER COMMUNICATION SYSTEM
    3. Raković Radoslav: PREDNOSTI I NEDOSTACI PRIMENE RAZNIH VARIJANTI OPTIČKIH KABLOVA U ELEKTROPRIVREDNIM SISTEMIMA VEZA 
    4. Simić Nenad, Nenad Marić: ANALOGNI OPTIČKI LINIJSKI TERMINALI I NJIHOVA PRIMENA 

    5.  

       

      nazad                    



       
       

      Utorak, 21.11.2000. u 16.00 - sala 1/A


       

      Predsedavajući: Prof. dr MIHAJLO STEFANOVIĆ

    6. Jakšić Z., Jakšić O., Dalarsson N.: PHOTONIC CRYSTAL PLANAR OPTICAL WAVEGUIDES WITH CHIGRIN-TYPE OMNIDIRECTIONAL STACKS
    7. Jakšić Z., Jakšić O., Smiljanić M., Danković T., Đurić Z., Petrović R.: NONUNIFORM PHOTONIC BAND GAP STRUCTURES FOR INTEGRATED MICROOPTICAL WDM DEMULTIPLEXERS 
    8. Stefanović Č. Mihajlo, Goran T. Đorđević: UTICAJ GAŠENJA LASERA NA PERFORMANSE KOHERENTNOG OPTIČKOG ASK PRIJEMNIKA 
    9. Stefanović Mihajlo, Dragan Drača, Panajotović Aleksandra, Nataša Stojković: POREĐENJE UTICAJA MODNOG ŠUMA I FAZNOG ŠUMA LASERA NA PERFORMANSE OPTIČKOG KOHERENTNO-HETERODINSKOG PSK PRIJEMNIKA 
    10. Stefanović Mihajlo, Dejan Milić Daniela Milović: PERFORMANCE OPTIČKIH CPFSK SISTEMA 


nazad                    


SEKCIJA 9: PRIMENJENA ELEKTROMAGNETIKA I ELEKTRONIKA (PEL)

APPLIED ELECTROMAGNETICS AND ELECTRONICS (AEE)


Utorak, 21.11.2000. u 18.30 - sala 1/A


 

Predsedavajući: Prof. dr BRATISLAV MILOVANOVIĆ

    1. Jokanović B., Trifunović V., Perić M.: MICROWAVE MIXERS FOR A NEW GENERATION OF WIRELESS SYSTEMS (Rad po pozivu)
    2. Bjelica Milan: ITERATIVNA METODA ZA NUMERIČKO RJEŠAVANJE TALASNE JEDNAČINE U LINEARNOJ NEHOMOGENOJ SREDINI
    3. Dotlić Igor, Zejak Aleksa: ARBITRARY ANTENNA ARRAY PATTERN SYNTHESIS BY THE MINIMAX ALGORITHM 
    4. Đorđević A. R., Zajić A.G., Kolundžija B.M.: ANALIZA NAPOJNOG VODA KOMERCIJALNIH LOG-PERIODIČNIH DIPOL ANTENA 
    5. Milovanović Bratislav, Nebojša Dončev: ANALIZA EFEKTA OPTEREĆENJA CILINDRIČNOG KRUŽNOG REZONATORA PRIMENOM 3-D TLM METODA 

    6.  

       

      nazad                    


      Sreda, 22.11.2000. u 8.30 - sala 1/A


       

      Predsedavajući: Prof. dr DEJAN ŽIVKOVIĆ

    7. Marinović G. Miloš: ZAVISNOST KARAKTERISTIČNIH PARAMETARA OD OBLIKA KOŠULJICE KOAKSIJALNOG VODA 
    8. Willmes Hartwig, Stefan Göbel: RELIABILITY CONIDERATIONS OF VRLA BATTERIES USING AS AN EXAMPLE VARTA VbV and OPzV Batteries 
    9. Golubović D.S.: OPTIMIZACIJA RCE SCHOTTKY FOTODETEKTORA 
    10. Albijanić Predrag: REZULTATI ISPITIVANJA GASNO-VARISTORSKOG OSIGURAČA TPM1 NA DODIR TELEKOMUNIKACIONOG I NISKONAPONSKOG DISTRIBUTIVNOG VODA 
    11. Nešić Aleksandar, Dušan Nešić, Veselin Branković, I. Radnović: BROADBAND PRINTED HIGH GAIN ANTENNA WITH WIDE ANGLE RADIATION IN AZIMUTH
    12. Hadži-Vuković Jovan, Simić Đorđe, Jevtić Milan: JEDNA METODA ANALIZE FAZNOG ŠUMA NAPONSKI KONTROLISANOG OSCILATORA (VCO)-a


nazad                    



SEKCIJA 10: STUDENTSKA SEKCIJA (S)

STUDENT PAPERS (S)

Sreda, 22.11.2000. u 13.30 - sala 3/0


 

Predsedavajući: Doc. dr ZORAN DOBROSAVLJEVIĆ

    1. Đorđević Aleksandar: METODE SIMULACIJE KANALA SA RAYLEIGH-jevim FEDINGOM 
    2. Đorđević Dejan: VEROVATNOĆA GREŠAKA PRI PRIJEMU DIVERZITI MPSK SIGNALA U KANALU SA RAYLEIGHEVIM FEDINGOM
    3. Aleksić Bojan: UTICAJ RAZLIČITIH TIPOVA PROSTORNOG DIVERZITI PRIJEMA NA PERFORMANSE NEKOHERENTNOG BFSK SISTEMA 
    4. Živković Tanja: SIMULACIONI MODEL ZA NAKAGAMI-m FEDING KANALE 
    5. Vasiljević Jelena: PROJEKTOVANJE ZONE POKRIVANJA RADIO-DIFUZNE STANICE METODOM PREDIKCIJE ELEKTROMAGNETNOG POLJA 

    6. nazad                    


      Sreda, 22.11.2000. u 16.00 - sala 3/0


       

      Predsedavajući: Doc. dr ZORAN DOBROSAVLJEVIĆ

    7. Osmokrović Igor: KONTROLA GREŠAKA U "HIGH-SPEED" MREŽAMA
    8. Vukašinović Marijana: ANALIZA PRIMENE DODATNIH KORISNIČKIH USLUGA NA NIVOU BEOGRADSKE MESNE DECENTRALIZOVANE MREŽE 
    9. Tomić Igor: DUAL-BAND 900/1800 NETWORK AS A SOLUTION FOR THE PROBLEM OF LACK OF FREQUENCIES FOR GSM 900 NETWORK 
    10. Marković Saša: METODE IZRAČUNAVANJA VEROVATNOĆE GREŠKE ZA VELIKE VREDNOSTI ODNOSA SIGNAL/ŠUM 
    11. Vujić Dejan: ANALIZA INTERFERENCIJE UNUTAR SS DS-CDMA WLL SISTEMA 
    12. Vujić Dejan: OPIS NEKIH TEHNIKA ZA POTISKIVANJE ŠIROKOPOJASNE SMETNJE U SSDS – CDMA SISTEMIMA 

    13. nazad                    


      Sreda, 22.11.2000. u 18.30 - sala 3/0


       

      Predsedavajući: Doc. dr ZORAN DOBROSAVLJEVIĆ

    14. Piroćanac N.: SOFTVERSKI ALAT ZA GENERISANJE WEB APLIKACIJA 
    15. Zeković M.: PROJEKTOVANJE DIGITALNIH FILTARA METODAMA ADAPTIVNE OBRADE SIGNALA
    16. Zečević Miloje, Ljubomir Zelenbaba: "DOMET" – PROGRAM ZA IZRAČUNAVANJE DOMETA RADARA
    17. Zečević Miloje, Ljubomir Zelenbaba: "SQGEN" - PROGRAM ZA GENERISNAJE POLIFAZNIH SEKVENCI ZA KOMPRESIJU RADARSKOG IMPULSA 

    18. Dmitrović N., Janković A.: OPTIMIZACIJA PARAMETARA BUŠENIH TURBO KODOVA 

      nazad